18 °C Aleja Niepodległości 739, 80-001 Sopot +48 504 300 105 +48 508 404 904

Co warto zobaczyć w Sopocie

Sopot to jedyne w swoim rodzaju miasto. Ten popularny nadbałtycki kurort rokrocznie tłumnie odwiedzają turyści z całego świata. Nie można się temu specjalnie dziwić. Piaszczysta, szeroka plaża, z miękkim, złocistym piaskiem, relaksujący szum morza, a przede wszystkim liczne atrakcje Sopotu zachęcają do odwiedzenia tego wyjątkowego miasta.

 

Dlaczego warto odwiedzić Sopot?

Sopot należy do jednych z najchętniej odwiedzanych miast nadbałtyckich. Wakacyjna atmosfera panuje tu przez cały rok. Każdy, kto chce się zrelaksować i zapomnieć o problemach dnia codziennego koniecznie powinien się tam wybrać, chociaż na parę dni. Chillout zapewniony, bez względu na to czy wynajmujemy noclegi w Sopocie latem czy też zimą. Turystyka w tym mieście jest świetnie rozwinięta, a wszystko to dzięki bazie noclegowej doskonale przygotowanej dla turystów. Bez większych problemów można tu znaleźć noclegi w atrakcyjnych cenach, dopasowane standardem do indywidualnych potrzeb turystów oraz do zasobności ich portfela. Czekają na nich zarówno ekskluzywne hotele, jak również liczne pensjonaty czy hostele. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego hostelu, który oferuje komfortowe noclegi, profesjonalną obsługę i miłą atmosferę.

 

Sopot – co zobaczyć?

Jedną z największych atrakcji turystycznych Sopotu jest drewniane, ponad 500 metrowe molo, które jest niewątpliwie wizytówką i symbolem miasta, podobnie jak popularny "Monciak". Ta najbardziej rekreacyjna ulica miasta tętni życiem, a liczne lokale gastronomiczne tam zlokalizowane serwują turystom smaczne jedzenie i dostarczają niezapomnianej rozrywki. Przy ulicy tej znajduje się także najbardziej wyjątkowy sopocki budynek, czyli "Krzywy domek". Impulsem do jego powstania były między innymi grafiki Jana Marcina Szancera, które zainspirowały architektów do zaprojektowania tego jednego z najdziwniejszych budynków świata. Oczywiście nie można zapomnieć, że Sopot to miasto festiwalowe, w którym co roku odbywają się koncerty. Operę Leśną nie tylko odwiedzają fani muzyki, ale także turyści, tym bardziej, że jest ona położona w atrakcyjnej lokalizacji, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jest to popularne miejsce pieszych wycieczek ze szlakiem prowadzącym na Łysą Górą o wysokości 110 m n.p.m, która zimą doskonale służy miłośnikom sportów zimowych.

 

Sopot – atrakcje

Do Sopotu warto przyjechać z wielu powodów. Jedni przyjeżdżają tu, aby się zabawić, inni wybierają to miejsce ze względu na jego niewątpliwe walory rekreacyjne. Nie można zapominać jednak o tym, że kurort ten to przede wszystkim morze. Kąpiele w Bałtyku to największa atrakcja dla dzieci, ale też dla dorosłych. Po całym dniu plażowania i pluskania się w morzu, ciekawym urozmaiceniem będzie latarnia morska. Koniecznie trzeba się wspiąć na jej szczyt, aby nacieszyć oczy niezapomnianymi widokami.

nasz instagram