18 °C Aleja Niepodległości 739, 80-001 Sopot +48 504 300 105 +48 508 404 904

Dlaczego warto jechać nad morze zimą?

Morze Bałtyckie przeżywa prawdziwe oblężenie latem, kiedy wszyscy liczą na dobrą pogodę, ale narzekają z kolei na wszechobecne tłumy, unoszący się zapach smażonej ryby i nadmiar bodźców, szczególnie męczący dla małych dzieci. Wszystkich tych, którzy kochają polskie morze, ale niekoniecznie odpoczywają pośród tłumów, powinien zainteresować wyjazd nad Bałtyk zimą. Oszałamiające widoki są gwarantowane, a cisza i spokój nad morzem - bezcenne. Dlaczego warto wyjechać nad Morze Bałtyckie o tej porze roku, choćby na weekend?

 

Zdrowe powietrze

O wspaniałym działaniu morskiego powietrza przesyconego jodem nie trzeba nikogo przekonywać. Zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy zaczynamy coraz większą wagę przywiązywać do zanieczyszczenia środowiska naturalnego i odczuwać skutki działania smogu - wyjazd nad morze w zimie może być zbawieniem dla płuc i bolącej nieustannie głowy. Spacery nad brzegiem morza, jeśli zadbamy o właściwe ubranie się "na cebulkę", będą prawdziwą przyjemnością, także ze względu na oszałamiające widoki, jakie oferuje nam Bałtyk o tej porze roku. Wzburzone, szumiące fale i wydmy zasypane śniegiem pozwalają w pełni odstresować się od codziennego życia w biegu. Do tego mamy wreszcie szansę na podziwianie wschodów i zachodów słońca nad morzem, które o tej porze roku mają miejsce w późniejszych ranem i wcześniejszych wieczorem godzinach.

 

Korzystne ceny

Kwatery nad Morzem Bałtyckim potrafią w sezonie odstraszać wysokimi cenami, które zniechęcają wielu turystów do przyjazdu w te rejony. Nocleg w jesienno-zimowym okresie nie nadwyręży znacznie domowego budżetu, zwłaszcza jeśli decydujemy się na wyjazd z dziećmi. Przenocować tanio w atrakcyjnych miejscach i cieszyć się urodą polskiego morza - czy potrzeba czegoś więcej dla udanego wyjazdu? Wyjazd nad morze w tym okresie możliwy jest nawet w przypadku rodzin z małymi dziećmi, które muszą jeszcze być wożone w wózku. W odróżnieniu od letnich miesięcy, kiedy ich kółka będą grzęznąć w piasku, zmrożony lekko teren i śnieg pozwala całkiem wygodnie przeprawić się z małymi dziećmi nawet tuż nad brzegiem.

 

Dream Hostel - atrakcyjne noclegi w centrum Sopotu

Dream Hostel znajdujący się w uroczej XIX-wiecznej, starannie odrestaurowanej kamienicy w Sopocie to idealne miejsce na wyjazdy zimą i latem dla grup zorganizowanych lub rodzin z małymi dziećmi. Wygodne pokoje 3-, 4-, 6 i 8-osobowe z dostępem do łazienek, wyposażonej kuchni i jadalni pozwolą zadbać o potrzeby naszych gości, którzy mają stąd blisko nie tylko nad morze, ale też na słynny Monciak, czyli główną rekreacyjną ulicę Sopotu z mnóstwem urokliwych kawiarenek i restauracji oferujących nawet poza sezonem smaczne posiłki.


nasz instagram